מילה על מיכל

היי,

זו אני, מיכל וקסמן.

michal-profile-pic

נשואה לשי. אמא לאלה ולאיתי. מבשלת וכותבת, כותבת ומבשלת. מבלה את רוב זמני במטבח או מול המחשב, שם נולד ומתועד האוכל שלי אותו אתם יכולים לפגוש במדור שלי במוסף גלריה שישי של עיתון הארץ, בספרים שלי וגם כאן, בבלוג.

אני לא שפית. לא למדתי בישול באופן מקצועי ולא עבדתי במסעדות. אין לי חיבור מסחרי עם חברות, גופים או אנשים בעולם האוכל. תמיד היתי ונשארתי בשלנית חובבת עם המון שעות מטבח, משתדלת לחלוק את האהבה שלי לאוכל אמיתי וטוב, עשוי במחשבה ובסבלנות, עם חברים, משפחה וכל מי ששותף לחיבה ולסקרנות למטבחים, שווקים, גידולים וביסים עזי טעמים.

האוכל שלי הוא אוכל פשוט ונגיש, נקי מיומרות וקישוטים, כזה שכל אחד יכול להכין בבית על בסיס כמעט  יומיומי ולחלוק עם יקיריו. תמצאו פה משהו לכל יום בשבוע וגם לחגים, אירועים ומפגשים מיוחדים. משהו לכל עונה בשנה ולכל מצברוח.

הספרים שלי (טעמים ראשונים, ארוחת ילדים, בואו לאכול, ובלדי), המדור בעיתון  וגם הבלוג הזה הם הזדמנות בשבילי להכניס אתכם אל תוך המטבח שלי. לתת לכם לטעום ממנו ולקחת אתכם את מה שתאהבו, לפרש, לאלתר, לכווץ ולהרחיב עד שיתאים בדיוק למה שמתחשק לכם וליקיריכם.

בעניין הצילומים – זו אני שמצלמת, הרגל שנולד מצורך והפך עם הזמן לעוד דרך להעביר לכם את המחשבות שלי על אוכל. לרוב, כשאני לא מטיילת בארץ ובעולם, אני מצלמת בבית שלי: במטבח, בחצר, בערוגת הירקות או סביב השולחן המשפחתי. באור יום טבעי, ללא עזרים, איבזורים ועיצובים מיותרים כי אוכל טעים ומשמח אין לו צורך להתייפיף ולהתקשט.